Nadchodzą coraz cieplejsze dni, temperatura powietrza sprawia, że przebywanie w nieklimatyzowanym pomieszczeniu sprawia ogromny problem. Wówczas nasuwa się tylko jeden pomysł – kupić klimatyzację. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup klimatyzatora, to poznaj nasz poradnik kupującego.

Zastanawiasz się nad zakupem klimatyzatora ? Poznaj poradnik kupującego

Komfort musi kosztować

Ceny klimatyzatorów są dosyć rozbieżne, ale co najważniejsze – nie tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Proste urządzenie bez szczególnych funkcji, to wydatek rzędu 1500 – 3000 zł. Jednak należy pamiętać, że takie klimatyzatory będą zużywać sporą ilość energii elektrycznej, a więc lepiej dołożyć do urządzenia i w ten sposób zaoszczędzić na prądzie.

Postaw na oszczędność

Na rynku znajdziesz wiele klimatyzatorów, które będą miały różne zużycie energii elektrycznej. Dlatego podczas zakupu zwróć uwagę na klasę energetyczną. Jeśli dane urządzenie będzie posiadało klasę A+++, to znaczy, że taki klimatyzator jest najbardziej efektywny i wart zakupu. Jednak dużo osób ma wiele obaw wobec nadmiernego zużycia prądu, dlatego wówczas dobrze jest zastanowić się nad klimatyzacją, która będzie miała opcję trybu oszczędnego. Tryb ten sprawi, że zużycie prądu może zostać ograniczone nawet do 60%, a my dzięki temu pozbędziemy się większych rachunków za prąd. Ponadto, klimatyzatory ścienne posiadają licznik zużycia energii, co pozwoli na jej systematyczną kontrolę.

Klimatyzacja to nie tylko wygoda, ale również design i funkcjonalność

Przy zakupie klimatyzacji warto postawić na jej funkcjonalność. Nowoczesne urządzenia charakteryzują się tym, że generują niski poziom hałasu. Ponadto jeśli zainwestujesz więcej pieniędzy w takie urządzenie, to otrzymasz innowacyjne rozwiązania, takie jak oczyszczanie powietrza za pomocą filtrów antybakteryjnych lub funkcję jonizacji powietrza. Dzięki tym technologiom skutecznie usuwane są alergeny, roztocza czy nieprzyjemne zapachy, a jonizacja powietrza efektywnie poprawia nasze samopoczucie. Inną cechą na jaką zwracamy uwagę podczas zakupu klimatyzatora jest jego design. Obecnie producenci kładą duży nacisk na atrakcyjny wygląd urządzenia, a wszystko po to, aby idealnie dopasował się do wyglądu naszego pokoju, biura, czy mieszkania.

Jesteś o krok od zakupu

Dowiedziałeś się już nieco o cechach klimatyzacji, jednak gdy już staniesz przy sklepowej półce, to dobrze, abyś zadał sobie kilka istotnych pytań, które z pewnością pomogą Ci wybrać odpowiednie dla Ciebie urządzenie:

  • Jakiego typu klimatyzacji potrzebuję ?
  • Z jaką częstotliwością będę z niej korzystał ?
  • W jakim pomieszczeniu zamierzasz zainstalować klimatyzator?
  • Czy klimatyzator posiada dodatkowe funkcje ?

Jeśli nie jesteś pewien, jaka klimatyzacja spełni Twoje oczekiwania, zwróć się o pomoc do specjalistów: http://www.bhklim.com.pl/.