Klimatyzacja w biurze, firmie, w sklepach czy nawet w mieszkaniu, to sytuacja z którą spotykamy się na co dzień. Wynika to z tego, że klimatyzatory z biegiem czasu zyskują coraz większą popularność wśród urządzeń chłodniczych. Rynek ten również skupia się na nowych technologiach, które warto poznać.

Odkryj nowe technologie w systemach klimatyzacji

Innowacyjne termostaty i sprężarki

Termostat to urządzenie, którego zadaniem jest utrzymywać ustawioną temperaturę poprzez aktywne działanie, co pozwala na nieduże zużycie energii elektrycznej. W nowoczesnych klimatyzatorach stosuje się termostaty z technologią infra-red, która daje możliwość połączenia się z naszym smartfonem za pomocą Wi-Fi. Takie udogodnienie sprawia, że możemy sterować naszą klimatyzacją praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Inną ważną rzeczą należącą do klimatyzacji jest sprężarka inwerterowa, która ma możliwość ograniczenia zużycia prądu nawet do 30%. Dodatkowo może być uruchamiana za pomocą czujnika ruchu, który wykryje każdą osobę znajdującą się w pomieszczeniu.

Skuteczne oczyszczanie powietrza

Czyste powietrze w danym pomieszczeniu ma istotne znacznie dla naszego samopoczucia, a nawet zdrowia. Pomoże nam w tym generator nanocząstek wody, którego działanie opiera się na uwalnianiu niedużych molekuł wody pochłaniając i neutralizując przy tym wszelkie bakterie i wirusy. Natomiast ciekawą technologią są specjalne filtry, które w trakcie pracy klimatyzatora uwalniają witaminę C. Witamina ta ma to do siebie, że ochroni nas przed działaniem promieni słonecznych oraz ograniczy działanie wolnych rodników.

Klimatyzacja solarna

Wykorzystanie energii słonecznej do działania klimatyzatora, to idealne rozwiązanie, które umożliwia obniżenie zapotrzebowania na energię elektryczną oraz pozwala na magazynowanie dużych zasobów energii cieplnej. Obecnie istnieją dwa rodzaje klimatyzacji solarnej:

  • Kolektory słoneczne połączone z chłodziarkami absorpcyjnymi – preferowane w przypadku dużych systemów klimatyzacyjnych
  • Wykorzystanie paneli fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną do napędu sprężarek – rozwiązanie idealne dla osób chcących zainstalować klimatyzację w swoim domu

Klimatyzacja wykorzystująca energię słoneczną, to dobre rozwiązanie mające sporo zalet, ale również wad. Problemem jest to, że ciepło produkowane w kolektorach ma zbyt niską temperaturę, przez co nie jest w stanie napędzać chłodziarkę absorpcyjną. W takim przypadku dobrym pomysłem jest zadbać o tzw. kocioł gazowy, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie instalacji solarnej.

 

Jeśli chcesz zapoznać się z innymi technologicznymi rozwiązaniami w dziedzinie klimatyzacji, zajrzyj na: http://icecool.com.pl/.

Dodaj komentarz