Jeśli mieszkasz na wysokim piętrze w bloku, to na pewno wiesz co to upał i złe samopoczucie. Dlatego w takiej sytuacji dobrze pomyśleć o zakupie klimatyzatora, który sprawi, że będziesz mógł zapomnieć o wysokiej temperaturze w Twoim mieszkaniu.

Klimatyzacja w mieszkaniu ? Żaden problem

Klimatyzacja w mieszkaniu idealnym pomysłem na lepszy komfort

Osoby mieszkające w blokach na pewno doświadczyły niesprzyjający komfort jakim jest upał, który w mieszkaniach bywa szczególnie uciążliwy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi klimatyzator. Jednak żyjąc w bloku, musisz liczyć się z przepisami określonymi przez spółdzielnię mieszkaniową dotyczących montażu klimatyzacji. Nie warto lekceważyć takich przepisów, ponieważ może to w ostateczności doprowadzić do demontażu urządzenia.

Po pierwsze formalności związane z montażem klimatyzacji

Przed zakupem klimatyzatora dobrze, abyś zorientował się czy jego montaż jest możliwy w miejscu w którym mieszkasz. Możliwe, że na elewacji budynku nie będzie możliwy. Wówczas istnieje możliwość umieszczenia takiego urządzenia na balkonie. Jeśli już jesteś pewny, że klimatyzacja może być zainstalowana w Twoim mieszkaniu bez jakichkolwiek problemów, to przychodzi pora na złożenie wniosku do spółdzielni mieszkaniowej, która wyrazi zgodę. Dobrze, abyś zapytał sąsiadów o zgodę, ponieważ klimatyzator ma tendencję do generowania niewielkiego hałasu, co może być uciążliwe dla Twojego sąsiedztwa.

Po drugie wybierz odpowiedni rodzaj klimatyzatora pasujący do Twojego mieszkania

Najpopularniejszy rodzaj klimatyzatora stosowanego w mieszkaniach to tzw. split. Zbudowany jest z dwóch części: skraplacza oraz parownika. Taki klimatyzator pozwala na chłodzenie tylko jednego pomieszczenia, ale jeśli chcemy chłodzić większą ilość pokoi, to w takiej sytuacji idealnie sprawdzi się klimatyzator typu multi-split. Innym, wartym uwagi rozwiązaniem jest klimatyzator przenośny. Z pewnością może on pełnić funkcję normalnej klimatyzacji, kiedy nie mamy możliwości instalacji klimatyzatora na zewnątrz budynku. Tego rodzaju urządzenie nie wymaga zmian czy przeróbek w mieszkaniu, a także nie jest konieczne załatwianie jakichkolwiek formalności związanych z jego użytkowaniem.

Po trzecie zadbaj o swoje środowisko domowe

Kupując klimatyzację warto przyjrzeć się technologiom w niej zawartych. Obecnie klimatyzatory mają możliwość połączenia się przez Wi-Fi, co pozwala na jej sterowanie nawet z dużej odległości od domu. Ponadto montowane są czujniki obecności oraz systemy nawiewu powietrza 3D, dzięki czemu zapewniona jest oszczędność energii, kiedy w pomieszczeniu nikogo nie ma. Dodatkowo nowoczesne urządzenia są wyposażone w fotokatalityczny filtr oczyszczania powietrza, który ma za zadnie wyłapywać cząstki kurzu oraz eliminować wszelkie bakterie i brzydkie zapachy.