Obecnie klimatyzatory są już tak zaawansowane technologicznie, że nie tylko ochładzają pomieszczenia w upalne dni, ale również ogrzewają go w chłodne wieczory. Dzięki temu nie marnujemy pieniędzy na urządzenie, które nadaje się tylko w okresie letnim. Dlatego klimatyzatory są już nieodłącznym elementem wyposażenia każdego biura lub bardzo często montowane są także w mieszkaniach czy domach.

Klimatyzacja na każdą porę roku

Idealny w chłodne wieczory

Użyteczność klimatyzatora jest wspaniałym rozwiązaniem w okresach przejściowych, czyli wczesną wiosną lub późną jesienią. Temperatura wówczas jest już nieco niższa od tej letniej, ale nie tak bardzo, by konieczne było włączanie centralnego ogrzewania. Dlatego, w takich okresach klimatyzator jest doskonałym wyjściem. Ogrzewanie pomieszczeń klimatyzacją, to bardzo dobra metoda na podniesienie temperatury w pomieszczeniu przy niskim zużyciu energii. Klimatyzacja marki LG, a przede wszystkim modele LG Basic, Prestige, Standard czy ArtCool posiadają funkcje dogrzewania. Sprzęt ten wyróżnia się dużą wydajnością i energooszczędnością.

Czy taka klimatyzacja naprawdę się opłaca ?

Wbrew pozorom funkcja dogrzewania w klimatyzatorach jest bardzo ekonomiczna i wydajna. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo modeli o różnej mocy, dostosowanych do każdego pomieszczenia. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia powinniśmy sugerować się przede wszystkim klasą energetyczną klimatyzatora. Dogrzewanie klimatyzatorem jest więc bardzo funkcjonalne, które doskonale sprawdza się jako dodatkowe źródło ciepła. Dodatkowo, filtry w które jest wyposażony, pochłania wszelkie zanieczyszczenia.

Latem zimno, zimą ciepło

Jeśli chcemy, aby nasz klimatyzator miał funkcję ogrzewania, to musimy wybrać taki, którego produkcję zaczęto w 2010 roku. Do takich celów, dobrym pomysłem będzie zakup klimatyzatora typu split. Ten rodzaj urządzenia zbudowany jest z jednostki zewnętrznej – umieszczanej na zewnątrz budynku oraz wewnętrznej, której zadaniem jest odpowiednie dopasowanie ruchu powietrza do potrzeb użytkownika. Te dwie jednostki połączone są instalacją freonową. Freon jest wykorzystywany w jednostce wewnętrznej, powodując odparowanie i dzięki temu odbiera ciepło z otoczenia, a następnie oddaje skraplając się w jednostce zewnętrznej.Taka zasada działania jest wykorzystywane w lecie. Natomiast, jeśli chcemy wykorzystać urządzenie, jako źródło ciepła, to wówczas funkcja zostaje odwrócona, a my otrzymujemy klimatyzator, który dostarczy nam ciepłego powietrza. Dlatego, warto dołożyć więcej pieniędzy, a otrzymamy urządzenie dwufunkcyjne, które będziemy mogli wykorzystać o każdej porze roku.